Jedyna racja, to wibracja

dr Izabela Kopaniszyn


Nasze działania umiejscawiamy w nowoczesnym nurcie Human Potential Movement (HPM).

Zdaniem dr Izabeli Kopaniszyn, założycielki MYL: „Podstawowym czynnikiem, który sprawia, że ludzie przestają mieć problemy do rozwiązania a wybierają z lekkością tańczyć swój taniec życia jest odkrycie, że masz prawo po prostu bawić się i eksperymentować, byle odpowiedzialnie!”

Inaczej mówiąc – nie jesteśmy tu ani „za karę” ani dla zrealizowania „biologicznej konieczności”. Jesteśmy wielkimi duchowymi istotami, które mają cielesne doświadczenia tu, na Ziemi, a nie cielesnymi istotami, którym przydarzają się duchowe doświadczenia; parafrazując słynne zdanie Theilarda de Chardin.

Używamy sprawdzonych i skutecznych metod, opartych na 15 latach doświadczeń w pracy z ludźmi oraz popartych specjalistyczną wiedzą. Jesteśmy zwolennikami rozwiązań systemowych i podejścia wielodyscyplinarnego.

Unikalne treningi, oparte o metody własne, takie jak Restarting® oraz Holograficzny Umysł® sprawiają, że wszelkie pożądane zmiany zachodzą w znacząco szybkim tempie i dają trwałe efekty.

dr Izabela Kopaniszyn

dr Izabela Kopaniszyn

Założycielka MYL

Psychoterapeutka, psycholog transpersonalna, coach holistycznego życia i zdrowia oraz socjolog. Pisarka i autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest autorką książek: „Ja czyli kto? O ego i superego jako wirusach systemu operacyjnego człowieka.” oraz “Antyczłowiek - mroczna strona człowieka”.

Prowadzi na You Tube kanał Master Your Life oraz firmę szkoleniową pod tą samą nazwą.

Zajmuje się również nowatorskimi, tygodniowymi treningami neurofeedbacku Holograficzny Umysł® w swoim studio pod Lizboną, ucząc ludzi świadomie sterować falami mózgowymi.

W pracy doktorskiej "Podmiot a sacrum", w artykułach oraz w wykładach od wielu lat wskazuje na konieczność wdrożenia w nauce i życiu "nowego paradygmatu", zgodnego z faktycznymi, nieograniczonymi możliwościami pola świadomości, a nie z ograniczoną materialistyczną wizją. W swojej pracy wykorzystuje techniki wprowadzania umysłu w transowy stan świadomości (medytacja, taniec i inne). Należy do psychoterapeutów, łączących pracę terapeutyczną z jednostkami, parami, rodzinami i dużymi grupami. Bliskie są jej nurty antypsychiatryczne (Foucault, Sas, Laing, Rogers) oraz te, które uważają (jak Jung, Mindell, Samuels czy filozofie Wschodu), że naszego wewnętrznego „ja” nie da się oddzielić od świata, gdyż świat jest zawsze odbiciem rzeczywistości "ja". Jest autorką metody terapii szybkich zmian w niezakłóconych stanach świadomości, zwanej Restartingiem®. Regularnie prowadzi spotkania z Mandalami Systemowymi, będącymi autorską kontynuacją dorobku jej nauczyciela, Berta Hellingera. Stosuje także techniki regresywne, głównie w oparciu o metodę matryc perinatalnych według Stanislava Grofa.

Przez kilkanaście lat praktykowała medytacje buddyjskie. Zainspirowana tantrą egipską, świętą geometrią oraz polem Mer-Ka-Ba, intensywnie zgłębia tajniki pracy z energią za pomocą tych metod. Współtworzyła teatr terapeutyczny Thanateros, oparty o oryginalne szamańskie rytuały. Na co dzień mieszka i pracuje w Portugalii, w Sintrze, w pobliżu Lizbony. Jest szczęśliwą matką dwóch córek i dwóch synów oraz żoną.

Ida Leśniowska

Ida Leśniowska

Manager w MYL

Organizatorka event’ów i absolwentka Warszawskiej Szkoły Projektowania Wnętrz. Pasjonatka piękna i harmonii w życiu i w otoczeniu człowieka. Prywatnie mama Laury oraz córka Izabeli. W Master Your Life - prowadzi sesje Enneagramu oraz zajmuje stanowisko managera. Jej główne talenty to: kreatywność, dyskrecja, nie narzucające się wsparcie, tworzenie przytulnej atmosfery, bezpośredniość.

Ida kocha: wyzwania rozwojowe, pracę dla ludzi, tworzenie piękna oraz kontakt z naturą.

Weronika Bieniek

Weronika Bieniek

Psycholog specjalizacji klinicznej i sądowej. Ukończyła studia na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Fascynuje się rozwojem osobistym i ludzką psychiką. Z pomocą Izabeli realizuje dalsze kształcenie w kierunku psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz w zakresie coachingu. Cechuje ją otwartość, empatia, chęć niesienia pomocy w zakresie standardu życia psychicznego. Wolny czas przeznacza m.in. na uprawianie ulubionych sportów, takich jak jazda konna, windsurfing oraz snowboard.

Antoni Ruszkiewicz

Antoni Ruszkiewicz

W Master Your Life zarządza mediami społecznościowymi oraz zajmuje się tworzeniem kontentu graficznego. Absolwent Glasgow School of Art, obecnie student architektury na Politecnico di Milano. Pasjonuje się świętą geometrią i uwielbia spędzać godziny na malowaniu precyzyjnych mandali, łącząc ornamentyki wielu kultur. Kocha podróżować, gotować oraz medytować na na łonie natury.

Halinka Kopaniszyn

Halinka Kopaniszyn

ur. 12.06.1946, zm. 10.06.2010, mama Izabeli i Michała, Mistrzyni Huny, uczennica Serge Kahili Kinga. Z wykształcenia ekonomista. Wiele lat zajmowała się terapią Ma-uri (Lomi), którą z Nowej Zelandii do Danii przywiózł w połowie XX w. Hemi Fox.
Uczyła masażu i tańców hawajskich. Z oddaniem koiła dolegliwości fizyczne i psychiczne innych oraz zarażała energią śmiechu i lekkości. Nauczała jak angażując się całym sercem w wykonywaną praktykę, nie roztrwaniać cennej energii. Pokazywała, że można śmiać się w obliczu największych zagrożeń i przekroczyła lęk przed śmiercią ciała, rozpoznając iluzoryczność formy.
Odeszła między czwartą a piątą rano 10-go czerwca, po intensywnym procesie, związanym z glejakiem mózgu. Pogrzeb prochów Halinki odbył się w pięknym, słonecznym dniu jej urodzin, w miejscu jej urodzenia. Prochy zostały faktycznie rozsypane na szczycie góry, w Beskidach, w bliskiej jej sercu Kamesznicy oraz do oceanu w Portugalii. ​Halinki przekaz i dziedzictwo są nieustającą inspiracją i prowadzeniem, którymi kieruje się w swojej pracy Izabela.