Neurofeedback

Zmień swoje fale mózgowe.
Surfuj na najwyższych stanach świadomości.

Neurofeeddback

Fundacja 108 prowadzi spersonalizowane treningi neurofeedbacku Holograficzny Umysł®, które prowadzą do intensywnej transformacji neurochemii mózgu oraz sposobów jego funkcjonowania.

Świadomość

Neuroeedback to terapia ciała-umysłu, która używa sygnałów elektrycznych w celu osiągnięcia świadomości i kontroli nad procesami psycho-fizjologicznymi.

Medytacja

Neurofeedback można nazwać medytacją wspomaganą komputerowo. Jest to proces uczenia się sterowania falami mózgu za pomocą informacji zwrotnych pochodzących z EEG.

Metoda

Tygodniowy trening neurofeedbacku z EEG w wersji QEEG (quality neurofeedback) to obecnie najskuteczniejsze narzędzie do trenowania mózgu, aby ten był elastyczny, wydajny i odporny. Wielokrotnie dowiedziono naukowo, że trenowanie mózgu skutkuje znacznym zmniejszeniem lub zanikiem uciążliwych objawów.

Samoświadomość

W typowych warunkach życia sam mózg jest tym narzędziem, które daje feedback na temat pracy innych organów i systemów w ciele. Dzięki nanosekundowemu feedbackowi mózg wreszcie uczy się sam siebie, zaczyna sam wykrywać własne obszary problemowe, przerywać nieefektywne połączenia neuronalne i adaptować się do nowych sposobów poznawania, czucia i działania. W zwyczajnym życiu nie dostajesz feedbacku nawet raz dziennie. Podczas treningu odbierasz go kilka razy na sekundę.

Nieliniowość

Skutkiem intensywnej, nowej aktywności mózgu może okazać się myślenie i postrzeganie holograficzne w miejsce myślenia i postrzegania liniowego. Myślenie holograficzne oznacza, że mózg nie potrzebuje mozolnie łączyć słów, myśli i wątków ale niejako „podaje na tacy” złożoną, wieloaspektową i spójną informację, z której dopiero można ułożyć zdania w linearnym języku. Jednak, nie jest to konieczne, aby „przejść” do kolejnego hologramu. Potencjalnie, w zaawansowanych treningach QEEG możliwe jest nawet przekazywanie hologramów pomiędzy dwoma mózgami.

Twoje korzyści:

12% wyższe IQ

17% wyższa inteligencja emocjonalna (EQ)

60% lepsza jakość snu

20% wyższa samoocena

40% synchronizacja mózgu i serca

30% lepsze zdrowie

Dowiedz się więcej

Biznes coaching

Poznaj swoje blokady dotyczące pieniędzy i obfitości.
Zmień przekonania i wejdź na nowy poziom bogactwa!

Biznes coaching

Sesja biznes coachingu sięga głębokich korzeni twoich relacji z pieniędzmi, z pracą i z energią. Po znalezieniu ewentualnych blokad, poszukujemy razem nowych nawyków, którymi można zastąpić dawne.
Potem “implantujemy” te nowe nawyki w podświadomości na rzecz realizacji twoich celów.

Dzięki sesji biznes coachingu:

1. poznasz swoje nieświadome przekonania na temat pieniędzy i pracy

2. zrozumiesz jak zarządzasz energią

3. poznasz tajniki przyciągania obfitości

4. skasujesz destrukcyjne programy

5. zobaczysz najkrótszą drogę realizacji planów

Ustawienia systemowe

Metoda, która szybko i bardzo skutecznie pomaga w uwolnieniu od bagażu przeszłości oraz prowadzi do przyjęcia życia w pełni dla siebie.

ustawienia

Nieświadomie odczuwamy na swoich plecach "oddechy przodków", powielając ich losy, odczuwając ich emocje, wierząc w ich przekonania. Ze względu na nieświadomą lojalność bierzemy na siebie nawet ich choroby…

W autorskiej wersji ustawień prowadzonych przez dr Izabelę Kopaniszyn pracujemy w kierunku zidentyfikowania "energetycznych korków" i odblokowania przepływu energii, akceptacji i jedności. Wówczas pole „samo się ustawia” - poszczególne elementy systemu dążą do pojednania i ponownego przyłączenia.

Można ustawić wszystko, co jest systemem:

1. układy rodzinne

2. związki

3. choroby

4. podosobowości

5. plany biznesowe

6. zdarzenia polityczne

Bert Hellinger

„Bert Hellinger (ur. 16 grudnia 1925, zm. 19 września 2019) - psychoterapeuta i filozof, nauczyciel dr Izabeli Kopaniszyn. Zainspirowany kulturą Zulusów, zaczął praktykować konstelacje rodzinne jako metodę terapeutyczną, korzystając z wiedzy znanej wielu kulturom tzw. pierwotnym od tysięcy lat i wykorzystywanej przez szamanów. Bert Hellinger rozwinął metodę pracy z polem, przekazując swoim uczniom wiedzę o określonych wzorcach i zasadach obowiązujących w systemach rodzinnych oraz pokazał jak te systemy uzdrawiać. Wydano około 30 książek Berta Hellingera w wielu językach świata.”

Restarting

Autorska metoda Restartingu® jest jak skok ze spadochronem. Przygotuj się!

restarting

Restarting® pozwala na szybkie wywołanie wielu pozytywnych oraz trwałych zmian w zakresie postrzegania siebie i rzeczywistości. Często odczucie po Restartingu® przypomina moment obudzenia się bohatera filmu Matrix - Neo - po przyjęciu czerwonej pigułki.

Restarting® to intensywna uwaga skierowana na Ciebie prawdziwego, pozwalająca zdystansować się „problemów” i do tego, kto je tworzy, to mocna podstawa do rzetelnego dociekania kim naprawdę jesteś a kim tylko się sobie przyśniłeś.

Nie ma znaczenia czy przyjdziesz na Restarting® z nerwicą, depresją, zaburzeniami osobowości, traumami czy zaburzeniami jedzenia. Możesz także być kimś po prostu zmęczonym życiem lub brakiem efektywności osobistego rozwoju. Będziesz mógł wziąć ze sobą narzędzia do dalszej pracy.

Zobacz, które programy i koncepcje ograniczają Cię w rozwoju. Zastąp je takimi, które dadzą Ci więcej radości, wolności i możliwości wyboru.

Restartingi® odbywają się zarówno on-line, jak też na żywo.

Jakich efektów możesz się spodziewać:

1. pozbędziesz się poczucia winy

2. uzdrowisz traumy

3. zobaczysz wzorce relacji w twoim życiu

4. odzyskasz wiarę w siebie

5. poczujesz, że zasługujesz

6. nauczysz się zarządzania stresem

Combo intensive

Niepowtarzalne wczasy z rozwojem osobistym w Portugalii.
Potem już nigdy nie będzie tak samo!

Combo intensive

Wczasy u brzegów Oceanu Atlantyckiego zostały oparte o autorski program dr Izabeli Kopaniszyn, stworzony w celu głębokiej transformacji autosabotażu, niskiego poczucia własnej wartości i zależności od innych.

Program Combo Intensive zawiera specjalnie dobrane i ułożone w odpowiedniej kolejności metody pracy, które prowadzą do szybkiej zmiany ograniczających przekonań. Po tym procesie czujesz się lżejszy, bardziej wolny, świadomy swojego potencjału i możesz działać bez lęku przed porażką.

Główne atrakcje na Combo Intensive:

1. Restarting®

2. ustawienia systemowe

3. wycieczki do miejsc mocy

4. indywidualne zadania

5. spacery po plaży

6. wykłady

7. praca w grupie

8. ceremonia Ayahuasca

9. zadania do dalszego życia

10. joga i praca z ciałam

Każda edycja Combo Intesive jest niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju, a przyjaźnie zawarte już na pierwszej edycji trwają do dziś.

Warsztaty dla kobiet

Kobiety nie zawsze rozumieją, jak bardzo zwracając uwagę na interakcje, przegapiają siebie..
Odkryj, że już teraz jesteś cudem!

Warsztaty dla kobiet

Na tych warsztatach:

Będziemy identyfikować Twoje wzorce i przekonania o relacjach, mężczyznach, innych kobietach, o miłości i seksie, o społeczności i rodzinie.
Poznasz, jaki typ Bogini żyje w Twoim ciele.
Dowiesz się jak dbać o swoje wewnętrzne Dziecko, dziewczynkę, która wciąż mieszka w Tobie.
Nauczysz się dlaczego nie musisz robić nic, aby zasługiwać na to, by być kochaną.

A także dowiesz się, że:

Partner nie jest i nigdy nie będzie twoją “doskonałą matką”.
Jesteś już teraz doskonała dla osoby, z którą powinnaś być.
Nie musisz wybierać między miłością a rozwojem osobistym.

W Paru punktach:

1. Czy ta predyspozycja będzie siłą czy słabością zależy od tego, na ile świadomie ją wykorzystujemy i czy potrafimy dbać o relacje ze sobą zawsze na pierwszym miejscu. Czy to nie jest egoistyczne? Nie, ani trochę. Jest dojrzałe.

2. Znajdź partnera, który dzieli z Tobą wartości i wizję życia, kogoś, z kim czujesz, że możesz być sobą … a zyski relacji zastąpią zyski samotności …? Czy tak się dzieje naprawdę? Czy o to w tym chodzi? I tak i nie!

3.Niewątpliwie, aby zrealizować magiczne zaklęcie: “Żyli razem długo i szczęśliwie …” musisz mieć “instrukcję obsługi” … Obsługi – kogo z czego? Siebie, w relacjach.

Holistyczne Studia
Transpersonalne

Psychologia jest nauką o duszy i wiedzą o wnętrzu człowieka.
Zobacz na jak wielu poziomach istniejesz!

Holistyczne Studia Transpersonalne

Studia w dziedzinie nauk transpersonalnych to czterosemestralny program intensywnej nauki na poziomie akademickim, który oferuje praktyczne podstawy pracy coachingowej i terapeutycznej oraz teoretyczne podstawy nauk transpersonalnych z zakresu przede wszystkim psychologii i filozofii, a także naturoterapii i biologii.
Dwuletnie Studia Transpersonalne prowadzone są przez doświadczonych trenerów, terapeutów i coachów, którzy w swojej praktyce wykraczają poza ramy wąsko rozumianej psychiki.

Certyfikat Studiów Transpersonalnych zapewnia rzetelną, zgodną z najnowszymi odkryciami, badaniami i doświadczeniami wiedzę z zakresu holistycznego widzenia świata i człowieka.

Program Studiów

1. Zapewnia ogólną wiedzę z zakresu teorii i praktyki psychologii transpersonalnej.

2. Przygotowuje studentów do stosowania zasad, teorii i praktyk psychologii transpersonalnej w życiu osobistym i zawodowym.

3. Zapewnia bezpośrednie doświadczenia transpersonalne, tak aby ucieleśniały posiadaną wiedzę.

4. Zapewnia głęboki, dwuletni czas terapii własnej.

5. Inspiruje do rozumienia świata przyrody, jego piękna, mądrości i różnorodności.

6. Inspiruje do głębokiej świadomości ekologicznej.

Oto słowa założycielki szkoły, dr Izabeli Kopaniszyn:

Słowo „psychologia” traktuje zgodnie z jego pierwotnym znaczeniem, aby je zrehabilitować i przywracać mu należne miejsce w języku. Psyche oznacza duszę, zaś -logia to wiedza, od - logos oznaczającego słowo. Psychologia jest zatem i powinna być nauką o duszy, wiedzą o wnętrzu człowieka.

Tymczasem w akademickiej, zachodniej psychologii dawno porzucono dociekanie tego, co naprawdę dzieje się w subiektywnym doświadczeniu człowieka i odrzucono fenomenologię poznania. Moim zdaniem takie podejście jest błędne i degraduje człowieka do biologicznej maszyny.

Do udziału w szkole HST zapraszamy przede wszystkim:

praktyków pracy z ludźmi,

terapeutów,

lekarzy,

socjologów,

pracowników socjalnych,

psychologów,

pedagogów.

Zapraszamy także inne osoby, które pragną odbyć własną psychoterapię a także spojrzeć z szerszej perspektywy na swoje doświadczenia.

*Studenci, którzy przejdą podstawowy proces kształcenia (dwuletnie studium) mogą ubiegać się o udział w szczegółowym (rocznym) programie certyfikacji w zakresie: psychologii transpersonalnej, transformacyjnego life coachingu lub transpersonalnego konsultanta zdrowotnego po ukończeniu Certyfikatu.

Reframing®

Zobacz co Cię ogranicza. Zmień nawyki.
Idź po swój pełny potencjał i stań się własnym psychoterapeutą!

Sesja skype

Dzięki autorskiemu programowi dr Izabeli Kopaniszyn, prowadzącemu głębokiej wewnętrznej transformacji możesz zobaczyć swoje problemy z perspektywy tego, kto je stwarza.

Zmienisz na zawsze destrukcyjne nawyki i sposoby myślenia. Poznasz piękno swobodnego wyboru tylko twoich ścieżek życia, tylko twojego tańca. Kiedy będziesz w zgodzie ze sobą, będziesz też w zgodzie z innymi. Albo odkryjesz, że wam razem nie po drodze.

Reframing® jest odpowiednikiem pogłębionej pracy własnej podczas sesji Skype albo Restartingu®. Jednak dostajesz tutaj znacznie więcej. Po co zamiawiać kolejne sesje, poszukując tego, co możesz odkryć dzięki pracy własnej odpowiednio poprowadzonej? Możesz poznać sposoby pracy z dręczącymi cię problemami i na zawsze przyswoić te lekcje. Możesz zostać swoim własnym psychoterapeutą i mistrzem.

Oto przebieg tego procesu w kilku krokach:

1. Otrzymasz materiały tekstowe oraz nagrania audio, które pozwolą ci na precyzyjne zdefiniowanie twoich problemów i oczekiwań.

2. Prześlesz do nas wypełnione formularze.

3. Zostaniesz umówiony na sesję Skype.

4. Otrzymasz kolejne, dopasowane do twojej obecnej sytuacji materiały i wejdziesz jeszcze głębiej w transformację swoich nawyków i przekonań.

5. Zostaniesz umówiony na kolejną, podsumowującą Reframing® sesję Skype.

Efekty transformacji:

Dokonasz dogłębnej autodiagnozy.

Zobaczysz wzorce swoich przekonań.

Dokonasz transformacji swoich relacji.

Dowiesz się jak zmienić nie służące ci nawyki.

Nauczysz się wchodzić w wybrane stany mentalne i emocjonalne.

Nauczysz się podstaw programowania własnego umysłu.

Odkryjesz w jaki sposób przeszkadzasz sobie.

Dostaniesz wskazówki do dalszej pracy.

Dowiesz jaką masz osobowość i jak z nią pracować.

Uwaga:
Nie pracujemy na podstawie pisanych wcześniej historii w e-mailach.
Transformacja pary uwzględnia zniżki w cenie.

Sesje skype

Na indywidualnej sesji Skype możesz przyjrzeć się swoim problemom oraz znaleźć odpowiedzi na ważne pytania z nimi związane, warunkach poufności i zaufania do twojego potencjału.

Sesja skype

Sesja Skype odbywa się w wymiarze godziny. Ze względu na obłożenie pracą dr Izabeli Kopaniszyn zdecydowaliśmy, aby zmienić formułę sesji na taką, która pozwoli jednocześnie dokładnie określić problem oraz również nie utracić na jakości. Od teraz sesje przeprowadzane są przez jedną z wykwalifikowanych i przeszkolonych przez dr Izabelę Kopaniszyn osób, która podczas sesji przeprowadza wywiad ustrukturowany. Następnie na podstawie wszelkich zebranych informacji dr Izabela Kopaniszyn przesyła w formie nagrania głosowego (15-20 min) diagnozę oraz zalecenia po sesji wraz z ćwiczeniami.

Wszystkie sesje są nadzorowane i superwizowane przez dr Izabelę Kopaniszyn. Osoby, które zostały przeszkolone do prowadzenia wywiadów odbyły kilkuletnie studia z zakresu psychologii i/lub psychologii transpersonalnej oraz są dobrze zorientowane w metodach pracy stosowanych w Master Your Life.